  • CVCO45CL-0430-0470
CVCO45CL-0430-0470
advertisement
Manufacturer No:
CVCO45CL-0430-0470
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVCO45CL-0430-0470
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVCO45CL-0430-0470
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVCO45
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    470MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.15V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    430MHz~470MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    450MHz
  • Icc Max
    10mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -104
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~4.5V
  • Power (dBm)
    2 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.165 4.20mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    10.16mm