  • CVCO55BE-2490-2530
CVCO55BE-2490-2530
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2490-2530
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2490-2530
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2490-2530
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    2.53GHz
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    2490MHz~2530MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2510MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -104
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~5V
  • Power (dBm)
    6 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm