  • CVCO55CC-2230-2430
CVCO55CC-2230-2430
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2230-2430
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2230-2430
Package:
16-QFN, Variant
Description:
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2230-2430
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.43GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    33pF
  • Frequency Range
    2230MHz~2430MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2330MHz
  • Icc Max
    32mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.1V~4.9V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    1 (Typ)
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm