  • CVCO55CC-2380-2580
CVCO55CC-2380-2580
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2380-2580
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2380-2580
Package:
16-QFN, Variant
Description:
Quantity:
In Stock : 9536
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2380-2580
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.58GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    2380MHz~2580MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2480MHz
  • Icc Max
    40mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -108
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -20
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~15V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm