  • CVCO55CC-2778-2945
CVCO55CC-2778-2945
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2778-2945
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2778-2945
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2778-2945
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    2.945GHz
  • Operating Supply Voltage
    8V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Range
    2778MHz~2945MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2861.5MHz
  • Icc Max
    40mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -107
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -20
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.1V~16V
  • Power (dBm)
    6 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm