  • DPX165950DT-8026A1
DPX165950DT-8026A1
advertisement
Manufacturer No:
DPX165950DT-8026A1
HK JDW NO:
769-DPX165950DT-8026A1
Description:
RF DIPLEXER 2.45/5.425GHZ 0603
Step5Bar-code shipping tag
DPX165950DT-8026A1
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Insertion Loss (dB)
    0.67 dB
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz
  • Return Loss (Low Band / High Band)
    9.5dB / 9.5dB
  • Transmit Center Frequency
    5425MHz
  • Receive Center Frequency
    2448MHz
  • Width
    0.8mm