  • DPX165950DT-8030A1
DPX165950DT-8030A1
advertisement
Manufacturer No:
DPX165950DT-8030A1
HK JDW NO:
769-DPX165950DT-8030A1
Description:
DIPLEXER, WLAN; Diplexer Applications: WLAN; Filter Case: 0603 [1608 Metric]; No.
Step5Bar-code shipping tag
DPX165950DT-8030A1
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Insertion Loss (dB)
    0.71 dB
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz