  • DPX205950DT-9026A1
DPX205950DT-9026A1
advertisement
Manufacturer No:
DPX205950DT-9026A1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DPX205950DT-9026A1
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Description:
Signal Conditioning 2.4/5.0 GHz W-LAN Multilayer Diplexers
Step5Bar-code shipping tag
DPX205950DT-9026A1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Series
    DPX
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.5 (mm)/L0.079XB0.049XH0.02 (inch)
  • Insertion Loss (dB)
    0.65 dB
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz
  • High Band Attenuation (min / max dB)
    15.00dB / 27.00dB
  • Low Band Attenuation (min / max dB)
    10.00dB / 35.00dB
  • Return Loss (Low Band / High Band)
    15.5dB / 17.0dB
  • Transmit Center Frequency
    5425MHz
  • Receive Center Frequency
    2450MHz
  • Height
    0.5mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm