  • ECE-A0GKA470B
ECE-A0GKA470B
advertisement
Manufacturer No:
ECE-A0GKA470B
HK JDW NO:
590-ECE-A0GKA470B
Datasheet:
ECE-A0GKA470B
Description:
KA 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 34mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ECE-A0GKA470B
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    34mA
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.35
  • Ripple Current @ Low Frequency
    34mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    57.8mA @ 10kHz
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm