  • ECE-A0JN101UB
ECE-A0JN101UB
advertisement
Manufacturer No:
ECE-A0JN101UB
HK JDW NO:
590-ECE-A0JN101UB
Package:
Radial, Can
Datasheet:
ECE-A0JN101UB
Description:
SU 100μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 130mA -40°C~85°C Bi-Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ECE-A0JN101UB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    SU
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    130mA
  • Polarization
    Bi-Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    221mA @ 10kHz
  • Length
    11.2mm