  • ECE-C2GB331EA
ECE-C2GB331EA
advertisement
Manufacturer No:
ECE-C2GB331EA
HK JDW NO:
590-ECE-C2GB331EA
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1.35A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECE-C2GB331EA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    502mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.08995mA
  • Ripple Current
    1.35A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Height
    35mm