  • ECJ-RVC1H181K
ECJ-RVC1H181K
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-RVC1H181K
HK JDW NO:
590-ECJ-RVC1H181K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECJ-RVC1H181K
Purchasing and Inquiry
ECJ-RVC1H181K Overview
A seat's maximum height is 0.037 0.95mm.0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is its size/dimension.It is rated at voltage 50V.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.1206 (3216 Metric) cases contain the product.
ECJ-RVC1H181K Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
ECJ-RVC1H181K Applications
There are a lot of Panasonic Electronic Components ECJ-RVC1H181K applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-RVC1H181K
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
  • Published
    2008
  • Series
    ECJ-R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    180pF
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm