  • ECJ-TVF1C104Z
ECJ-TVF1C104Z
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-TVF1C104Z
HK JDW NO:
590-ECJ-TVF1C104Z
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECJ-TVF1C104Z
Purchasing and Inquiry
ECJ-TVF1C104Z Overview
When seated, the maximal height is 0.037 0.95mm.It operates at 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm sizes and dimensions.The coefficient of temperature is Y5V F.Packaging consists of a 0805 (2012 Metric) case.500μm is the terminal pitch of this part.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 16VV.
ECJ-TVF1C104Z Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of Y5V F
a 500μm terminal pitch
ECJ-TVF1C104Z Applications
There are a lot of Panasonic Electronic Components ECJ-TVF1C104Z applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-TVF1C104Z
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
  • Published
    2006
  • Series
    ECJ-T
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.25mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    2mm