  • ECOS2FP121AA
ECOS2FP121AA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2FP121AA
HK JDW NO:
590-ECOS2FP121AA
Description:
120μF Capacitor 20% Bulk 1010mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2FP121AA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1010mA