  • EEE-FK1C680AL
EEE-FK1C680AL
advertisement
Manufacturer No:
EEE-FK1C680AL
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEE-FK1C680AL
Package:
Datasheet:
EEE-FK1C680AL
Description:
Capacitor 20% Tape and Reel
Step5Bar-code shipping tag
EEE-FK1C680AL
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.32
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    68uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.36@20°C@10kHz
  • IR (mA)
    240
  • IL (uA)
    10.8@2Min
  • Lifetime (h)
    2000
  • Mounting
    Surface Mount
  • Size (mm)
    6.3 X 5.8
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    6.3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    16VDC