  • EEE-FK1E330W
EEE-FK1E330W
advertisement
Manufacturer No:
EEE-FK1E330W
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEE-FK1E330W
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% 240mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EEE-FK1E330W
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    360mOhm
  • Ripple Current
    240mA
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Current - Leakage
    10mA
  • Length
    5.8mm