  • EEF-UD0E151ER
EEF-UD0E151ER
advertisement
Manufacturer No:
EEF-UD0E151ER
HK JDW NO:
590-EEF-UD0E151ER
Datasheet:
EEF-UD0E151ER
Purchasing and Inquiry
EEF-UD0E151ER Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) of 15mOhm is observed in this electrical device.In order to ensure stable operation, the operating temperature should be -40°C~105°C.
EEF-UD0E151ER Features
a 15mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-UD0E151ER Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-UD0E151ER
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Polymer
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3A
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm