  • EET-XB2D331JA
EET-XB2D331JA
advertisement
Manufacturer No:
EET-XB2D331JA
HK JDW NO:
590-EET-XB2D331JA
Description:
330μF Capacitor 1200mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EET-XB2D331JA
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    330μF
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Leakage Current
    0.7707mA
  • Ripple Current
    1200mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    536 mΩ