  • ELXV101EC3220MH12D
ELXV101EC3220MH12D
advertisement
Manufacturer No:
ELXV101EC3220MH12D
HK JDW NO:
856-ELXV101EC3220MH12D
Description:
LXV 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 275mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ELXV101EC3220MH12D
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    275mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    530mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    275mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm