  • EMLE350ADA100ME73G
EMLE350ADA100ME73G
advertisement
Manufacturer No:
EMLE350ADA100ME73G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMLE350ADA100ME73G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MLE 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 25mA 0.197Dia 5.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMLE350ADA100ME73G
    Select All
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    37.5mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Height Seated (Max)
    0.287 7.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MLE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    25mA