  • EZANCE471M
EZANCE471M
advertisement
Manufacturer No:
EZANCE471M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EZANCE471M
Package:
2512
Purchasing and Inquiry
EZANCE471M Overview
There are no cases included with the product.A 1.27mm terminal pitch is used for this part.
EZANCE471M Features
a 1.27mm terminal pitch
EZANCE471M Applications
There are a lot of Panasonic EZANCE471M applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
EZANCE471M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    3.1mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    7
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Voltage
    25V
  • Network Type
    BUSSED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    750μm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.1mm