  • FBA04HA600KF-00
FBA04HA600KF-00
advertisement
Manufacturer No:
FBA04HA600KF-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBA04HA600KF-00
Package:
Axial
Datasheet:
FBA04HA600KF-00
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM AXIAL 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBA04HA600KF-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Test Frequency
    50MHz
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    7A
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Rated Current
    7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 50MHz
  • Diameter
    3.5mm
  • Height
    6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.236L 3.50mmx6.00mm