  • GNM1M25C1H151KD01D
GNM1M25C1H151KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M25C1H151KD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GNM1M25C1H151KD01D
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM1M25C1H151KD01D Overview
When seated, the maximum height reaches 0.028 0.70mm.This program operates with 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm as its size/dimension.Temperature coefficient = C0G NP0.There is a case 0504 (1410 Metric) that contains the product.It has a 640μm terminal pitch.Electrical part rated at DC 50V voltage.
GNM1M25C1H151KD01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 640μm terminal pitch
GNM1M25C1H151KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M25C1H151KD01D applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M25C1H151KD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    200μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm