  • GNM1M2R61A104MA01J
GNM1M2R61A104MA01J
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R61A104MA01J
HK JDW NO:
535-GNM1M2R61A104MA01J
Package:
0504
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R61A104MA01J Overview
It is rated at voltage 10V.There is no temperature coefficient for it.A case of 0504 is used to package the product.It has a 640μm terminal pitch.
GNM1M2R61A104MA01J Features
a voltage rating of 10V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R61A104MA01J Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R61A104MA01J applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R61A104MA01J
  • Package / Case
    0504
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm