  • GNM1M2R61H102MA01D
GNM1M2R61H102MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R61H102MA01D
HK JDW NO:
535-GNM1M2R61H102MA01D
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R61H102MA01D Overview
When seated, the maximal height is 0.028 0.70mm.With size/dimension 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm, it operates.It has a temperature coefficient of X5R.0504 (1410 Metric) cases contain the product.640μm is the terminal pitch of this part.It operates from a voltage of 50VV DC.
GNM1M2R61H102MA01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of X5R
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R61H102MA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R61H102MA01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R61H102MA01D
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm