  • GNM1M2R71E222MA01D
GNM1M2R71E222MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R71E222MA01D
HK JDW NO:
535-GNM1M2R71E222MA01D
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R71E222MA01D Overview
It reaches a maximum height of 0.031 0.80mm when seated.It operates at 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm sizes and dimensions.X7R is the temperature coefficient.There is a case 0504 (1410 Metric) that contains the product.This part has a terminal pitch of 640μm.It operates from a voltage of 25VV DC.
GNM1M2R71E222MA01D Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of X7R
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R71E222MA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R71E222MA01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R71E222MA01D
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1mm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Height
    200μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    1.37mm