  • GNM1M2R71H102MA01D
GNM1M2R71H102MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM1M2R71H102MA01D
HK JDW NO:
535-GNM1M2R71H102MA01D
Purchasing and Inquiry
GNM1M2R71H102MA01D Overview
When seated, the maximal height is 0.028 0.70mm.Size/dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm is used.It has a temperature coefficient of X7R.It is packaged in a 0504 (1410 Metric) case.640μm is the terminal pitch of this part.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
GNM1M2R71H102MA01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of X7R
a 640μm terminal pitch
GNM1M2R71H102MA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM1M2R71H102MA01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM1M2R71H102MA01D
    Select All
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Height
    200μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1mm