  • GNM3145C1H121JD01D
GNM3145C1H121JD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM3145C1H121JD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GNM3145C1H121JD01D
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
GNM3145C1H121JD01D Overview
This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.1206 cases contain the product.Electrical part rated at DC 50V voltage.
GNM3145C1H121JD01D Features
a voltage rating of 50V volts
GNM3145C1H121JD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM3145C1H121JD01D applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
GNM3145C1H121JD01D
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    4
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm