  • GNM3145C2A101JD01D
GNM3145C2A101JD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM3145C2A101JD01D
HK JDW NO:
535-GNM3145C2A101JD01D
Purchasing and Inquiry
GNM3145C2A101JD01D Overview
It is rated at a voltage of 100V voltage for the voltage-rated of the chip.In a 1206 case, the product is packaged.The voltage rated for this electrical part is 100V.
GNM3145C2A101JD01D Features
a voltage rating of 100V volts
GNM3145C2A101JD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM3145C2A101JD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM3145C2A101JD01D
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm