  • GRM21BF51C225ZA01K
GRM21BF51C225ZA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BF51C225ZA01K
HK JDW NO:
535-GRM21BF51C225ZA01K
Package:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1568
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BF51C225ZA01K
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.3462mm