  • HM13-05002LF
HM13-05002LF
advertisement
Manufacturer No:
HM13-05002LF
HK JDW NO:
860-HM13-05002LF
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HM13-05002LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM13-05002LF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM13
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.728W 30.48mmx18.50mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.75A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.75A
  • Inductance
    500μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    35.56mm
  • Height Seated (Max)
    1.400 35.56mm
  • Length
    28.448mm
  • Width
    18.4912mm