  • HM37-1007R17LF
HM37-1007R17LF
advertisement
Manufacturer No:
HM37-1007R17LF
HK JDW NO:
860-HM37-1007R17LF
Package:
Radial
Datasheet:
HM37-1007R17LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM37-1007R17LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HM37
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.276W 10.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    42A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    42A
  • Inductance
    170nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.37mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    58A
  • Height
    8.9916mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    7.0104mm