  • HM66-50470LFTR13
HM66-50470LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-50470LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-50470LFTR13
Datasheet:
HM66-50470LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM66-50470LFTR13
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM66
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    620mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • DC Current
    620mA
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm