  • HM66-60100LFTR13
HM66-60100LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-60100LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-60100LFTR13
Datasheet:
HM66-60100LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM66-60100LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM66
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.7A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    65mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.7056mm
  • Width
    6.7056mm