  • HM66A-1255101MLF13
HM66A-1255101MLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-1255101MLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-1255101MLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-1255101MLF13
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    HM66A
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm