  • HM71S-0603103LFTR
HM71S-0603103LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM71S-0603103LFTR
HK JDW NO:
860-HM71S-0603103LFTR
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM71S-0603103LFTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM71S-0603103LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM71S
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    17mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    17mA
  • Inductance
    10mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    73Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    17mA
  • Height
    2.921mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.445mm