  • HM72E-064R7LFTR13
HM72E-064R7LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM72E-064R7LFTR13
HK JDW NO:
860-HM72E-064R7LFTR13
Package:
2-SMD
Datasheet:
HM72E-064R7LFTR13
Description:
Quantity:
In Stock : 879
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HM72E-064R7LFTR13
  • Package / Case
    2-SMD
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Series
    HM72E-06
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.268W 7.23mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    5.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    5.4A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    42mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.5A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    5.4A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    6.8mm