  • HZ0805E601R-00
HZ0805E601R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ0805E601R-00
HK JDW NO:
449-HZ0805E601R-00
Datasheet:
HZ0805E601R-00
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HZ0805E601R-00
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    600Ohm Ω
  • Length
    2mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm