  • LCF160804A750TG
LCF160804A750TG
advertisement
Manufacturer No:
LCF160804A750TG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LCF160804A750TG
Package:
0603 (1608 Metric), 8 Lead
Datasheet:
LCF160804A750TG
Description:
CMC 2LN 100MA 75 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCF160804A750TG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 8 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LCF
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    6Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.022 0.55mm