  • LCFE160804A750TG
LCFE160804A750TG
advertisement
Manufacturer No:
LCFE160804A750TG
HK JDW NO:
461-LCFE160804A750TG
Package:
0603 (1608 Metric), 10 Lead
Datasheet:
LCFE160804A750TG
Description:
CMC 4LN 100MA 75 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
LCFE160804A750TG
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 10 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    LCFE
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Feature
    ESD
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    6Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.022 0.55mm