  • LED16W120-012-C1330-LT
LED16W120-012-C1330-LT
advertisement
Manufacturer No:
LED16W120-012-C1330-LT
HK JDW NO:
824-LED16W120-012-C1330-LT
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 10314
Step5Bar-code shipping tag
LED16W120-012-C1330-LT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.364lb 165.11g
  • Series
    LED-LT (16W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.74Lx1.60W x 0.98 H 95.0mmx41.0mmx25.0mm
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    16W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    132VAC
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Voltage - Output
    7V~12V