  • LED17W-24-C0700
LED17W-24-C0700
advertisement
Manufacturer No:
LED17W-24-C0700
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED17W-24-C0700
Package:
Datasheet:
LED17W-24-C0700
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED17W-24-C0700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.283lb 128.37g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LED-17W
  • Size / Dimension
    8.43Lx0.98W x 0.87 H 214.0mmx25.0mmx22.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    17W
  • Max Power Dissipation
    17W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    700mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    12V~24V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    22.098mm