  • LED20W-40-C0500-LE
LED20W-40-C0500-LE
advertisement
Manufacturer No:
LED20W-40-C0500-LE
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED20W-40-C0500-LE
Step5Bar-code shipping tag
LED20W-40-C0500-LE
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.282lb 127.91g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LED-20W
  • Size / Dimension
    3.74Lx1.61W x 0.98 H 95.0mmx41.0mmx25.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Voltage - Output
    20V~40V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Triac
  • Height
    24.892mm