  • LED25W-12-C2080
LED25W-12-C2080
advertisement
Manufacturer No:
LED25W-12-C2080
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED25W-12-C2080
Package:
Datasheet:
LED25W-12-C2080
Description:
Quantity:
In Stock : 111
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED25W-12-C2080
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.437lb 198.00g
  • Series
    LED-25W
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.15Lx2.44W x 0.99 H 80.0mmx62.0mmx25.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    2.08A
  • Voltage - Output
    4V~12V