  • LED40W-022-C1820-D
LED40W-022-C1820-D
advertisement
Manufacturer No:
LED40W-022-C1820-D
HK JDW NO:
824-LED40W-022-C1820-D
Step5Bar-code shipping tag
LED40W-022-C1820-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.713lb 323.41g
  • Series
    LED-40W
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    40W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.82A
  • Voltage - Output
    7V~22V