  • LED40W-036-C1100
LED40W-036-C1100
advertisement
Manufacturer No:
LED40W-036-C1100
HK JDW NO:
824-LED40W-036-C1100
Package:
Datasheet:
LED40W-036-C1100
Description:
Quantity:
In Stock : 81
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LED40W-036-C1100
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.015lb 6.8g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LED-40W
  • Size / Dimension
    3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.1A
  • Voltage - Output
    12V~36V