  • LED40W-114-C0350-D
LED40W-114-C0350-D
advertisement
Manufacturer No:
LED40W-114-C0350-D
HK JDW NO:
824-LED40W-114-C0350-D
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 225
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LED40W-114-C0350-D
  • Power (Watts)
    40W
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    38V~114V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    32.004mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP66, NEMA 4
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    0.015lb 6.8g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LED-40W
  • Size / Dimension
    3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm