  • LED50W-012
LED50W-012
advertisement
Manufacturer No:
LED50W-012
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED50W-012
Package:
Datasheet:
LED50W-012
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED50W-012
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    LED-50W
  • Size / Dimension
    7.64Lx1.69W x 0.98 H 194.0mmx43.0mmx25.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Voltage
  • Power (Watts)
    50W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    4.2A
  • Voltage - Output
    12V