  • LED60W-043-C1400-D
LED60W-043-C1400-D
advertisement
Manufacturer No:
LED60W-043-C1400-D
HK JDW NO:
824-LED60W-043-C1400-D
Step5Bar-code shipping tag
LED60W-043-C1400-D
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    LED-60W
  • Size / Dimension
    6.42Lx2.81W x 1.83 H 163.0mmx71.3mmx46.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Approval Agency
    CE, CSA, cULus, EN
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    1.4A
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    14V~43V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    46.482mm