  • LEG100W-143-C0700-D
LEG100W-143-C0700-D
advertisement
Manufacturer No:
LEG100W-143-C0700-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LEG100W-143-C0700-D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEG100W-143-C0700-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.627lbs 738.0g
  • Series
    LEG-100W
  • Size / Dimension
    8.30Lx1.80W x 1.32 H 210.8mmx45.7mmx33.5mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Voltage - Output
    48V~143V